• Redakcja

Dzień Ziemi – ekologiczna postawa na co dzień

Każdego roku 22 kwietnia celebrujemy święto natury! Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ obchodzimy od 2010 r. Poza nim od 1971 roku równonoc wiosenna to w USA czas, gdy oczy i uszy wszystkich również zwrócone są na ten temat. Z resztą, wielu z nas na pewno pamięta jeszcze ze szkoły podstawowej wspólne sprzątanie okolicy organizowane właśnie w pierwszy dzień wiosny. Proekologiczne wartości są nam bliskie, więc chcemy Wam przybliżyć więcej informacji w kwestii dbania o środowisko!

Codzienne dobre nawyki


  1. Zachęcamy Was do zastanowienia się, co możecie zmienić, jakie małe kroki podjąć w swoim domu, pracy czy szkole, aby zadbać o naszą zieloną planetę.

  2. Bądźcie zero waste – starajcie się „produkować” jak najmniej śmieci, wykorzystujcie materiały pochodzące z recyklingu. Nawet niewielkie ograniczenia wprowadzone w Waszych domach w skali globalnej robią różnicę!

  3. Powtarzane jak mantra „zgaś światło”, „wyłącz telewizor” czy „zabierz materiałową torbę na zakupy” mają sens! Zacznij od zwracania uwagi na jedną z tych kwestii, a jak się już przyzwyczaisz do nowego nawyku, wprowadzaj kolejny. Twoja rodzina będzie się uczyć od Ciebie!

  4. Regularnie spacerujcie! Park, pobliski las, trasa przy rzece – to zaprasza do korzystania z natury nawet, gdy pogoda nie sprzyja. Przy okazji tych lokalnych wędrówek bądźcie czujni – zwracajcie uwagę na to, czy teren jest posprzątany, czy może ludzie zasypują go śmieciami. Możecie urządzić z sąsiadami ich zbieranie albo zgłosić odpowiednim służbom by zadbały nie tylko o porządek, ale i to, by Ziemia w Waszej okolicy nie stawała się mikrowysypiskiem odpadków. Poza tym wykorzystujcie je na wspólne poznawanie z dziećmi drzew, kwiatów i innych roślin, wyłączcie telefony i chłońcie to, co w przyrodzie najlepsze. A w domu – zadbajcie o to, by w doniczkach znalazły się rośliny oczyszczające powietrze np. skrzydłokwiat czy bluszcz pospolity oraz sanseweria.


Dzień Ziemi a trendy w nurcie eko


Temu tematowi moglibyśmy poświęcić zupełnie osobny artykuł, dlatego pozwolimy sobie na małe wprowadzenie. Wśród wielu trendów, jednym z najmocniejszych jest wyróżniony przez zespół Natalii Hatalaskiej life after plastic, czyli dosłownie tłumacząc „życie po plastiku”, a raczej wejście w erę poszukiwania jego skutecznych zamienników, które można zastosować w mikro- i makroskali. Wiele firm z różnych branż zastanawia się, jak tworzyć swoje produkty czy je pakować, aby całkowicie zrezygnować z tego tworzywa.


Stąd nasza akcja #betternoplastic – chcemy Wam pokazać, że jest alternatywa dla plastiku! Nasze żelki pakujemy w kompostowalne opakowania, które w pełni się rozłożą nie zostawiając po sobie śladu w przyrodzie. Wystarczy wrzucić je do brązowego kosza i gotowe!

Zachęcamy Was też do małego eksperymentu. Po zjedzeniu naszych pysznych słodkości możecie zakopać opakowanie w swoim ogródku i zobaczyć na własne oczy, że saszetka ulega całkowitemu rozkładowi. Wystarczy wykopać dołek o głębokości ok. 15 cm i zasypać go glebą. Nie zapomnijcie oznaczyć tego miejsca! Zapiszcie datę i godzinę. Wystarczy miesiąc, by zupełnie pozbyć się tego opakowania.


Partnerem proekologicznej akcji #betternoplastic jest platforma Jestem Slow! Jeśli bliskie są Wam wartości świadomej konsumpcji, ochrony środowiska i wspierania lokalnych twórców koniecznie zajrzyjcie pod hasztag #KupujLepszeProdukty, w którym znajdziecie mnóstwo marek z branży mody i kosmetyków, które odpowiedzialnie podchodzą do produkcji i środowiska 😊

To co, możemy na Was liczyć? Dołączacie się do pozytywnej rewolucji Better Sweet?


Oznaczajcie nas @biobettersweet i #biobettersweet. Pokażcie przygotowanie i efekty eksperymentu #betternoplastic! 😊

20 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie