• Redakcja

3 sposoby na spędzanie czasu wolnego z dziećmi zimą

Często ostatnio podejmowany temat to czas wolny, a właściwie jego jakość. Chcemy przecież zadbać o to, żeby wypocząć, nabrać energii na zawodowe i szkolne wyzwania, ale też wybrać taką rozrywkę, która przyniesie dodatkową korzyść – rozwój talentów, lepszą formę czy nowe pomysły. Dlatego też dziś przygotowaliśmy dla Was 3 sposoby na spędzanie czasu wolnego z dziećmi!


Rusz głową – puzzle przeżywają drugą młodość!


Pamiętamy te długie zimowe wieczory, które wypełnione były układaniem puzzli. Wśród nich królowały pejzaże, znane zabytki i oczywiście ukochane postacie z bajek! Teraz ten pomysł na spędzanie czasu wolnego z dziećmi wraca ze zdwojoną mocą. Co więcej, układanki projektowane są tak estetycznie, że po ich skompletowaniu wystarczy tylko odpowiedni klej i rama, aby je oprawić i powiesić jak obraz w pokoju. Wielogodzinna frajda gwarantowana!


Planszówki i gry towarzyskie


W tak zwanym międzyczasie naszykujcie przekąski – przydadzą się szczególnie w dwóch propozycjach gierek dwuosobowych. Polecamy do nich nasze misiowe owocowe żelki.

  1. Wybierzcie żelki w dwóch kolorach. Na kartce rozrysujcie planszę do gry w kółko i krzyżyk. Przystąpcie do zabawy! Kto wygrywa – ten nie tylko zjada wszystkie położone przez siebie żelki, ale i wybiera następną atrakcję wieczoru.

  2. Tym razem każdy z Was przygotowuje się do gry w statki – jednak zamiast rysowania ich – układacie żelki. Trafisz w okręt swojego przeciwnika – zjadasz żelki go tworzące. Brzmi smakowicie!

  3. Jeśli jednak macie ochotę np. na Chińczyka, Monopoly czy Dixit albo Wsiąść do pociągu – nic straconego. W trakcie rozgrywek przyda się trochę owocowej energii zawartej w żelkach Better Sweet <3Telewizja w nowej odsłonie


Żyjemy w czasach, w których mnóstwo czasu spędzamy przed ekranami – szczególnie w trakcie pracy i nauki zdalnej. Dla równowagi przyjemnie wybrać się na spacer po okolicy czy do parku, żeby podszkolić psa w nowych sztuczkach. Po takiej wyprawie miło rozsiąść się na wygodnej kanapie, przygotować zimowy napar z cynamonem i włączyć coś ciekawego do wspólnego oglądania. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji, idealnych na mroźny wieczór:

  • Film „David Attenborough: życie na naszej planecie” – wspomnienie życia podróżnika i obserwacje dot. zmian na Ziemi)

  • Seriale „Nasza planeta” i „Ziemia nocą” – pokazują nie tylko piękno świata, ale są potężną dawką wiedzy o ekologii oraz o tym, jak funkcjonujemy (mogą stać się punktem do długich dyskusji – szczególnie z nastolatkami!)

  • „Ania, nie Anna” – nowa, filmowa wersja klasycznej literatury, którą wielu z nas uwielbia

  • „Było sobie życie” – to z kolei powrót do przeszłości i okazja do pokazania dzieciakom tego, co samemu oglądało się „w ich wieku” 😉


Nie zapomnijcie o przekąskach. Zamiast popularnych słodyczy pełnych nieznanych substancji i konserwantów możecie wybrać nasze żelki z krótkim i prostym składem. Także w wersji wegańskiej!


Inne sposoby na spędzanie czasu wolnego z dziećmi to…?


Podzielcie się swoimi doświadczeniami! Może wspólne zabawy na świeżym powietrzu albo współdzielenie zimowej pasji? Żelki Better Sweet polecają się na wszelkie rodzinne przygody i eskapady do krainy kreatywności.


9 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie